sobota, 9 lutego 2013

"Miłość jest jak dzwon,ma jedno serce i jeden ton"Hey Robaczki!;)

Witajcie po dość długiej przerwie.Wiem,wiem że znowu Was troszkę zaniedbałam ale ostatnio jakoś nie miałam głowy,żeby cokolwiek tutaj umieścić.Wszystko mi się poplątało.Jak to mówią na świecie panuje pewien ład raz świeci słońce,żeby potem mogła przyjść burza.Więc miejmy nadzieję,że sprawy nad którymi straciłam kontrole też wkrótce powrócą na właściwy tor.
           Dzisiejszy temat jaki chciałabym poruszyć będzie dotyczył miłości.Miłość to piękne uczucie,jakie towarzyszy nam od samych narodzin.To ona daje Nam szczęście ,uczucie spełnienia,kogoś komu będziemy mogli bezgranicznie zaufać.Powiadają,że miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.Jak radzić sobie w chwili,gdy druga strona nie odwzajemnia Naszego uczucia,a w zamian proponuje Nam przyjaźń?Przede wszystkim nie popadajmy w wielką rozpacz.Weźmy pod uwagę fakt, że przyjaźń też w pewnym sensie jest miłością.Osoba, oferująca Nam przyjaźń składa  pewnego rodzaju cichą obietnice,która mówi:"Byłam,jestem i będę przy Tobie w każdej chwili w której będziesz mnie potrzebować"Nie należy więc żywić urazy do kogoś,kto nie odwzajemnia naszych uczuć, bo możemy stracić naprawdę cenny skarb.Trzeba powiedzieć sobie,że widocznie nie był to jeszcze odpowiedni czas, a Pan Bóg jeśli wogóle istnieje zostawił Nas dla kogoś wyjątkowego.Zapytacie mnie zapewne, a co z miłością,która trwała i minęła?Według mnie prawdziwa miłość  nie mija nigdy.Jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody jakie stawia na jej drodze los i widocznie pomyliliśmy to uczucie z zauroczeniem.Zostaliśmy oślepieni jej blaskiem i straciliśmy kontakt ze światem rzeczywistym.

                          Podsumowując. Miłość jest uczuciem,które przynosi Nam nadzieje na lepsze jutro.To dzięki niej Nasze życie nabiera sensu.Jednak czasem potrafi przynieść ból i rozczarowanie. To ona nadaje sens życiu ludzkiemu i nigdy nie przeminie choć dzisiaj niewiele ludzi ją przejawia. 

                                            Dobranoc ;*  2 komentarze:

 1. Zgodzę się z Tobą, że miłość przynosi szczęście, ale z drugiej strony, to nie jest tylko stan duchowy. Kochający się ludzie potrzebują bliskości i to nie wyłącznie tej psychicznej. Natomiast przyjaźń to uczucie o wiele czystsze, o ile jest prawdziwe. Nie oscyluje wokół dotyku, ale samej obecności i dobrego słowa. Miłości rozmowa nie wystarczy. Dlatego ktoś, kto miał wobec drugiej osoby dalekosiężne plany nigdy nie zadowoli się przyjaźnią, a na pewno nie na początku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłość... Piękne słowo, uczucie,
  kolejny etap zakochania. (DF)

  Powyższe słowa napisałem jakiś czas temu, dzisiaj wiem, że bez miłości jest bardzo trudno żyć, dlatego każdy powinien mieć przy sobie kogoś, kogo kocha i jest kochany, bo wtedy wszystko staje się piękniejsze a problemy, które spotykamy na drodze życia łatwiejsze w rozwiązywaniu, bo miłość posiada magiczne moc.

  Przytoczę jeszcze jedna moją myśl, która jest nad wyraz prawdziwa, bo oparta na autentycznych wydarzeniach, moich wydarzenia…

  Gdybym miłości nie miał
  – byłbym pewnie niczym. (DF)

  Czym że jest ta opisywana na rozmaite sposoby miłość? To zbiór wielu uczuć i wzajemnych relacji, które ukrywają się pod jednym słowem. Miłość to bardzo skomplikowana maszyna, w której jeśli zawiedzie jeden element, powoli zaczyna ulegać degradacji i nie pomoże tutaj żaden mechanik, lekarstwem jest rozmowa, zrozumienie, tolerancja, zaufanie… Bez tego żadna miłość nie ma szansy na przetrwanie chyba, że się jest egoistą i kocha się tylko samego siebie.

  I jeszcze kilka słów o przyjaźni, które zapoczątkuję znowu moją myślą…

  Przyjaźń... Przedsionek miłości,
  inny sposób uwielbienia, kochania... (DF)

  Z tych słów wynika, że przyjaźń też jest niebanalnym uczuciem, które zobowiązuje obie strony do przestrzegania pewnych standardów.

  Przyjaźń zobowiązuje i jak miłość nie wybiera,
  często zaskakuje i zadziwia człowieka... (DF)

  Często tez przyjaźń jest mylona z miłością, co bywa, że powoduje konflikty, dlatego zarówno z miłością, jak i z przyjaźnią należy obchodzić się z należytym szacunkiem i ostrożnością, oczywiście bez zbytniej przesady, bo najważniejsze to mieć z tych uczuć radość, a ta ostrożność to tylko po to żeby niepotrzebnie nie cierpieć, bo oba te uczucia potrafią dać magiczną moc i radość, ale potrafią też bardzo mocno zaboleć, czego nikomu nie życzę.

  Prawdziwa przyjaźń dobrem nagradza,
  gdy jest fałszywa, serce zdradza. (DF)

  Peace and love 
  Pozdrawiam…
  DF

  Ps. Przepraszam za usunięcie komentarza, ale dopiero po wklejeniu dostrzegłem pewien mankament i postanowiłem go skorygować a nie ma tutaj opcji "edytuj".

  OdpowiedzUsuń